FitKids

Lyžiarsky kurz

Lyžiarsky kurz pre deti a mládež.

 

Základný kurz lyžovania pre deti od 5 rokov. Kurz bude prebiehať vo vopred dohodnutý týždeň. Výcvik prebieha počas vyučovania v dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách. V sprievode učiteliek zo školy alebo škôlky alebo rodičov, sú deti dopravené do lyžiarskeho strediska. Tréningy prebiehajú v slovenskom aj anglickom jazyku. 

 

ČO VŠETKO SA NAUČIA?

Deti sa naučia základom ako si obuť lyžiarky, lyže, ako správne nosiť lyže, pohybovať sa s lyžami a hlavne ako zastaviť.

Hrou sa naučia používať lyže na zmenu smeru jazdy a kontrolu rýchlosti.

Postupne pribudne aj používanie vleku, či už lanového alebo typu Poma a lyžovanie pomedzi postavenú prekážkovú dráhu.

Kurzy prebiehajú v zimných mesiacoch.

 

PREČO NAUČIŤ DETI LYŽOVAŤ?

V dnešnej hektickej dobe je dôležité ak rodina dokáže tráviť spoločný čas a majú spoločné záľuby. Preto je užitočné a veľmi múdre, naučiť deti lyžovať čím skôr, aby ste spolu mohli brázdiť úchvatné lyžiarske svahy. 

Lyžovanie je nádherný zimný šport a je o to krajšie ak máte s kým zdieľať jeho krásy. Preto vyskúšajte spoločne ako rodina, zdieľať spoločné zážitký trávené spolu a v prírode.

 

 

 

 

Momentky zo svahov:

 

 

 

Upozornenie:

Lyžiarsky výcvik, podobne ako pohybové aktivity u všetkých dynamických športov, majú charakter športového výkonu. Ak máte akékoľvek pochybnosti o zdravotnom stave vášho dieťaťa alebo o jeho spôsobilosti na tréning a športové zaťaženie organizmu, poraďte sa s jeho detským lekárom, alebo absolvujte prehliadku u športového lekára.

 

Pre viac informácií a noviniek z uvedenej kategórie, sledujte nás na našom facebook profile  FitKids Slovensko.

Foto: FitKids®.